Deklaracja dostępności
Przedszkole Publiczne nr 43 w Opolu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z Ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej: Serwis internetowy Przedszkola Publicznego nr 43 w Opolu.
Daty publikacji i aktualizacji
Data publikacji strony internetowej: 2021-09-03.
Status pod względem zgodności
Strona internetowa jest zgodna z Ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej
Niniejsze oświadczenie sporządzono dnia: 2021-09-03.
Metoda przygotowania oświadczenia:
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Skróty klawiaturowe:
Strona internetowa posiada specjalnie przygotowaną wersję pod adresem internetowym http://slabowidzacy.pp43.opoleprzedszkole.pl/ , spełniającą wymagania dostępności. Specjalna wersja strony obsługuje następujące skróty klawiszowe:
- TAB - przejście do kolejnego elementu
- SHIFT + TAB - przejście do poprzedniego elementu
- ESC - anulowanie podpowiedzi
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt z osobą lub odpowiedzialną komórką organizacyjną: Izabela Gajos, pp43@opoleprzedszkole.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 77 45 70 n151 wew. 26. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Informacje na temat procedury
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp.
Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem.
Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Strona internetowa Rzecznika Praw Obywatelskich:
Dane teleadresowe podmiotu publicznego:
45-710
Opole,
Prószkowska
5A
Tel.: 77 457 01 51
E-mail:
Dostępność architektoniczna
Budynek przedszkolny został oddany w 1984 r.
Do budynku przedszkola prowadzi główne wejście po schodkach, ale znajduje się też tam podjazd dla wózków.
Budynek jest dwukondygnacyjny. Posiada korytarz i schody, standardowe przejścia, chociaż na parterze w holu głównym może poruszać się osoba na wózku. Nie mamy jednak dostosowanych sal, ani łazienek dla osób niepełnosprawnych.
W budynku nie ma windy, ani pochylni, podjazdów, informacji głosowych ani pętli indukcyjnych.
Do przedszkola może wejść osoba z psem asystującym.
Przedszkole posiada własny parking (bez wyznaczonego miejsca dla osób niepełnosprawnych)
Informacja o dostępności tłumacza języka migowego:
Brak dostępności tłumacza języka migowego.
Opublikowano w dniu 01.03.2021r.
Deklaracja dostępności
Przedszkole Nr 43 w Opolu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami Ustawy z 04 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowych stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej www.pp43.opole.dlaprzedszkoli.eu – data ostatniej aktualizacji 01.03.2021r.
Status pod względem zgodności z Ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z Ustawą z dnia 04 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej strony internetowe i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Mapy są wyłączone z obowiązku z zapewnienia dostępności
Administratorzy/redaktorzy dokładają wszelkich starań, aby dane zamieszczane
na stronie były zrozumiałe oraz formatowanie zgodne z zasadami dostępności.
Ułatwienia na stronie internetowej:
Na stronie internetowej kontrast spełnia wymagania WCAG na poziomie AAA.
Ponadto strona posiada następujące ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami:
- wersję kontrastową
- możliwość zmiany rozmiaru tekstu
- wyróżnienie odnośników
- podświetlenie linków
- odstępy miedzy tekstami
- czytelność czcionki
- zatrzymanie animacji
- kursor
- podpowiedzi
- line height
- funkcje „ cofnij’
Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej
Deklarację sporządzono 29.09.2020 r.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Strona została zaprojektowana przed wejściem ustawy.
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Dane kontaktowe umieszczone są w zakładce “Kontakt”
Telefonicznie i e-mailowo można wnioskować o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności. Osobami oddelegowanymi do udzielania informacji jest dyrektor i osoba działająca z upoważnienia dyrektora – zastępujący pod nieobecność dyrektora nauczyciel.
Informacje na temat procedury odwoławczej
Każdy ma prawo do zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej. Można zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu np.
- Odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu
- Opisanie zawartości filmu lub audio deskrypcji
Żądanie powinno zawierać:
- Dane osoby zgłaszającej żądanie
- Wskazanie strony internetowej lub aplikacji mobilnej, która jest w sferze zainteresowania
- Określenie alternatywnego sposobu dostępu lub wskazanie sposobu dla siebie dogodnego przedstawienia informacji
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później jednak niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest niemożliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie może złożyć skargę w sprawie zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich. https://www.rpo.gov.pl/content/kontakt
Dostępność architektoniczna:
- Budynek przedszkolny został oddany w 1984 r.
- Do budynku przedszkola prowadzi główne wejście po schodkach, ale znajduje się też tam podjazd dla wózków.
- Budynek jest dwukondygnacyjny. Posiada korytarz i schody, standardowe przejścia, chociaż na parterze w holu głównym może poruszać się osoba na wózku. Nie mamy jednak dostosowanych sal, ani łazienek dla osób niepełnosprawnych.
- W budynku nie ma windy, ani pochylni, podjazdów, informacji głosowych ani pętli indukcyjnych. Przedszkole posiada własny parking.
- Do przedszkola może wejść osoba z psem asystującym. Warunkiem wejścia na teren budynku przedszkola z psem asystującym jest wyposażenie psa asystującego w uprząż oraz posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych. Możliwość wejścia do placówki z psem asystującym nie zwalnia osoby niepełnosprawnej z odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez psa asystującego.
- Przedszkole posiada własny parking/ bez wyznaczonego miejsca dla osób niepełnosprawnych /
Aplikacje mobilne:
Jednostka nie posiada aplikacji mobilnej.